Header

Zdrowie i medycyna

Przeczytaj całość tutaj - Zobacz pełen opis - Przejdź do pełnej wersji - Dowiedz się więcej tutaj - Zobacz więcej szczegółów tutaj - Więcej - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Czarna herbata jest bodajże w Polsce w największym stopniu atrakcyjna. Mimo to mało kto chyba frapuje się jak powstaje taka czarna herbata. A czarna herbata ma wiele wspólnego z herbatą zieloną. Powstaje ona w wyniku fermentacji oczywiście herbaty zielonej. Dużo legend głosi, że czarna herbata powstała absolutnie przypadkowo w wyniku zbyt długiej fermentacji herbaty zielonej. I tym samym przypadek sprawił, że powstała bodajże w największym stopniu dzisiaj znana herbata czarna. Towarzyszy ona osobom niemal w każdym zakątku świata. Jednakże czarna herbata występuje też w różnych gatunkach. Herbata wobec tego herbacie nierówna. A można się jakkolwiek o tym przekonać selekcjonując choćby herbatę w supermarkecie. Tania herbata z torebki tak zwana ekspresowa ma niedużo wspólnego z prawdziwą czarną herbatą liściastą typu sklep z herbatą. Dlatego kiedy pozyskujemy herbatę należałoby uczynić jej jakość i unikać raczej najtańszych herbat z niskim półek sklepowych. Drugą ważną kwestią jest sposób palenia herbaty. Nawet jeżeli zakupimy właściwej jakości oraz właściwą gatunkowo herbatę możemy popsuć jej smak nieodpowiednim parzeniem. Herbaty może być też stosownie dużo, tak by napar był słusznie mocny, nie za słaby. Herbatę musimy również zaparzać w trafnej temperaturze. Woda ma obowiązek być wrząca, w tak zwanym stadium wody białej, kiedy tak właściwie woda jest nieznacznie niedogotowana, nie może być gotowana zanadto długo.
Chociaż jakoś przyjęło się mówić, że starość to nie radość, to jednak jeśli nie jesteśmy chorzy na depresję, zapewne chcemy dożyć późnego wieku. Naturalnie wiele zależy nie od nas, a od DNA, lecz i tak fakty są takie, że taka osoba, która potrafi o siebie zadbać, znacząco powiększa własne szanse na to by właśnie dożyć nawet setki. No dobrze, co zatem trzeba robić? Bez cienia wątpliwości strzałem w dziesiątkę jest odpowiednia dieta.
Przypadki chociażby zawałów serca czy wylewów są w młodym wieku bardzo rzadko spotykane. Jednak kiedy człowiek się starzeje, to znaczy ma ok. 40 lat, co jest w dalszym ciągu relatywnie młodym wiekiem, lecz widać spore zmiany w organizmie, najzwyczajniej mocno powiększają się u niego szanse na chociażby chorobą wieńcową. Taka jest prawda - jednakże nikt nie powiedział, że kiedy wkroczymy w drugą część swojego życia, zasadniczo powinniśmy oczekiwać na to co nam ześle los. Przecież możemy jakoś zadbać o własne zdrowie!

Spis Treści